Bu Blogda Ara

24 Ekim 2011 Pazartesi

ACI ÜSTÜNE ACI RABBİM SEN BİZE ACIACI,ACI ÜSTÜNE ACI YAŞIYORUZ YÜCE RABBİM SEN BİZE ACIÖNCE ŞEHİTLERİMİZ,DÜN DEPREM,BUGÜN DE TRAFİK KAZALARI
son bilgilere göre 264 ölü 1000 küsur yaralı ve hala göçük altında kardeşlerimiz var:(((((hava soğuk önümüzdeki günlerde daha da soğuyacak kar yağacak:( yardıma ihtiyaçları var,elimizden ne geliyorsa onu yapma vaktidir


ALLAH'ım bize yardım et,bizi içine düştüğümüz gaflet çukurundan kurtar,elimizde bulundurduğun nimetlerinin farkına varmayı kolaylaştır maddi ve manevi imkanlarımızın kendi çabalarımızla kazandıklarımız ve hiç kaybetmiyeceğimiz varlıklarımız olarak görüyoruz

15 yorum:

 1. Allah yardımcıları olsun çok acı felaketler üst üste geldi acımız çok büyük şimdi yardım zanamı lütfen elimizden deldiği kadar yardımda bulunalım.

  YanıtlaSil
 2. aminn ablacım:(
  rabbim yar ve yardımcıları olsun...
  kanayan bu yaraları sarma günü el ele werip...

  YanıtlaSil
 3. sevgili tarifdiyarı;
  amin inşallah,gerçekten acılar üst üste geldi:(
  birtutamkekik;
  amiin inşallah,el ele verme zamanı,aslında her zaman böyle olmalıyız değil mi?
  selamlar sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Ondan önce de Antalya'da sel felaketi..Haftalardır sınava tabiyiz be ablacım..Allah selamet versin..

  YanıtlaSil
 5. Amin,Amin,Amin.

  Ateş düştüğü yeri yakar misali,bizler yüreğimiz yansa da üzülsekte asıl üzüntüyü,ızdırabı,korkuyu,stresi soğukta evsiz barksız kalanlar yaşıyor.
  İnşallah en kısa zamanda yaralar sarılır,ama yüreklerdeki yaralar acılar nasıl sarılır bilmiyorum.
  ALLAH yardımcıları olsun.
  Sevgilerimle…

  YanıtlaSil
 6. Amin ablacım.
  Allah yardımcıları olsun.

  YanıtlaSil
 7. Allah bir daha yasatmasin böyle felaketler Rabbim... Allah yar ve yardimcilari olsun...

  YanıtlaSil
 8. Canım merhabalar hepimizin başı sağolsun acımız cidden büyük yaralarımız elbet sarılacak ama vicdansızlardan da hesap sorulması gerekir.bu binaları yapanların hiç mi Allah korkusu yok acaba aklım almıyor.. hala nelerle uğraşıyoruz.

  YanıtlaSil
 9. amin inşallah.Gerçekten de acı üstüne acı .Allah yardımcıları olsun.

  YanıtlaSil
 10. acımız çok büyük elimizden ne geliyorsa az çok yapalım en azından acıları hafifletelim..

  YanıtlaSil
 11. sevgili lezzetlisomunlar;
  evet sel,şehadet,deprem:(( ALLAH başka afetlerden korusun hepimizi,
  sevalcelezzetler;
  amin,şu an hava çok sğuk kar yağıyor,yağacak:( yardımlar toplanıyor,inşallah yaralar sarılır

  YanıtlaSil
 12. sevgili özlem;
  amin,inşallah
  sevgili nesliname;
  amin,ALLAH yar ve yardımcıları olsun

  YanıtlaSil
 13. sevgili şükran;
  binaların betonları kum gibi dağılıyor,sanki hiç çimento kullanmamışlar:(((( yazık
  sevgili merhaba;
  evet acılar üst üste geldi:((
  sevgili turuncutatlar;
  inşallah hepimiz elimizden geleni yapalım belki yaralar sarılır
  selamlar sevgiler

  YanıtlaSil
 14. Allah yardımcıları olsun´imtihanlarını kolaylaştırsın sabır ve dayanma gücü versin.Bu aralar çok zor günler çok acılar yaşıyoruz millet olarak..Rabbim bizide onların acılarıyla dertlenen dertlerine derman olmaya çalışan kullarından eylesin.amin.

  YanıtlaSil
 15. Gelibolu17'nin hazırladığı "Çay,Kahve Bahane" etkinliğine 14 KASIM-28 KASIM tarihleri arasında http://yasamladans.blogspot.com/ yani ben ev sahibeliği yapacağım... Bildiğiniz gibi çay kahve bahanedir çoğu zaman,dostlarla,arkadaşlarla,dertleşmek,görüşmek için.bir çoğumuz sevdiğimiz bir arkadaşımıza ziyarete giderken "hadi çayı koy" geliyorum diye gideriz,yada müsaitsen "sabah kahvesine geleceğim" deriz... Çünkü o sohbet muhabbet kuru kuruya olmaz,tamam tatlı dil güler yüzde gereklidir,hatta suratı sirke satan bir ev sahibi size bal baklavada ikram etse orda çok kalmak istemezsiniz öyle değilmi,ordan ayrılmak için sabırsızlanırsınız.... “Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse misafirine ikram etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse akrabasına iyilik etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse ya faydalı söz söylesin veya sussun!” Muhammed Mustafa (s.a.v) Ve yukarıdaki güzel hadis-i şerifi sizlerle paylaşıp,evlerinize gelen misafirlerinize,eşinize,çocuklarınıza,yada bu dünya hanesinde en güzel misafir benim deyipte kendiniz için hazırlamış olduğunuz birbirinden güzel tariflerinizi,ikramlarınızı sayfalarınızdan almaya geleceğim :) Tariflerinize "çay,kahve bahane" etkinliği için Çaçaron blog a gönderiyorum yazıp bana haber verirseniz,büyük bir zevkle gelip tariflerinizi alıp http://yasamladans.blogspot.com/ adresimde yayınlayacağım :) Son olarak arkadaşlar,her zamanki gibi etkinliğimize herkes davetlidir,(lütfen davetiye götüremediğim arkadaşlarım kırılmasınlar)

  YanıtlaSil

BAKALIM KİMLER İZLİYORMUŞ?

Blog Listem